Fotografė, visiškai atsidavusi savo veiklai, – Eglė Šakalaitė

Fotografė Eglė Šakalaitė – kūrėja, visiškai atsidavusi savo veiklai. Moteris per fotografiją išreiškia save, susipažįsta su žmonėmis, mėgaujasi naujais potyriais, kurie įkvepia ir skatina dar daugiau kurti. Fotografė vadovaujasi požiūriu, kad pirmiausia turi įtikti sau, tad į viską stengiasi žiūrėti kuo paprasčiau ir nepasiduoti blogoms emocijoms. Ji fotografuoja įvairias šeimos ir verslo šventes: vestuves, krikštynas, vakarėlius, moterų susibūrimus, renginius, siūlo asmenines fotosesijas gamtoje ar mieste. Eglė gyvena ir kuria Šiauliuose, tad didžioji dalis jos paslaugų užsakovų yra šiauliečiai.

Pokalbis su fotografe Egle Šakalaite

Dėl kokių priežasčių pasirinkote fotografijos sritį?

Nuo mažens mėgdavau fotografuoti. Atsiradus skaitmeniniams fotoaparatams pradėjau įamžinti save, drauges, kitus žmones. Po kažkurio laiko kilo mintis savo reikmėms nusipirkti fotoaparatą, nuo šio pirkinio ir prasidėjo mano kaip fotografės kelias.

Kokio tikslo pasiekimu didžiuojatės?

Didžiuojuosi savo profesiniais pasiekimais fotografijos srityje. Visą laiką siekiau tobulėti, todėl kėliau tikslus ir reikalavimus savo darbų kokybei. Buvo momentų, kada reikėjo „perlipti per save“, galvoti kitaip. Tačiau šiandienos rezultatu esu patenkinta: tai, ką turiu dabar, man patinka.

Kokiomis dienomis dažniausiai tenka fotografuoti?

Specializuojuosi šeimos švenčių fotografijoje, todėl fotografuoti dažniausiai tenka savaitgaliais. Fotografuoju vestuves, krikštynas, gimtadienius – tai progos, kurios paprastai švenčiamos penktadieniais arba šeštadieniais, krikštynos – dažnai sekmadieniais. Jei vasara lepina gerais orais, užsakymų sulaukiu ir darbo dienomis.

Eglės Šakalaitės nuotrauka

Kas jūs motyvuoja šiame darbe?

Labiausiai motyvuoja pats kūrybinis procesas. Man patinka fotografuoti, išsikelti sau iššūkius, tikslus, eksperimentuoti, susipažinti su naujais žmonėmis, pamatyti naujas vietas.

Kokias charakterio savybes išsiugdėte fotografuodama?

Drąsa, leidimas sau klysti ir nuolatinis mokymasis. Suklydau, bet tai nereiškia, kad klysiu visada.

Kas padeda jums susigyventi su iššūkiais, sunkumais?

Gyvenimo patirtis, bendravimas su žmonėmis. Kartais į gyvenimą verta žiūrėti kur kas paprasčiau, nereikia užstrigti slegiančiose emocijose. Kiekviena diena dovanoja galimybę pradėti viską iš naujo, kurti, padaryti geriau nei vakar, todėl būtina ta galimybe pasinaudoti, paleisti vakarykštes emocijas. Verta gyventi ir kurti žvelgiant į ateitį, užnugaryje palikti įveiktus iššūkius ir sunkumus.

Kada po renginio peržiūrite fotografijas?

Tą pačią dieną. Grįžusi namo, įkeliu nuotraukas į kompiuterį ir peržiūriu jas, kad susidaryčiau bendrą vaizdą, įvertinčiau, kiek reiks skirti laiko nuotraukų redagavimui ir pan.

Ką turi žinoti žmogus, kuris nori užsiimti fotografijos veikla?

Norint pradėti profesionaliai fotografuoti reikės kantrybės ir nusiteikimo. Fotografavimo paslaugų teikimas apima ne tik romantišką kūrybinę veiklos dalį, bet reikalauja ir daug investicijų: finansų, laiko, energijos. Norint pasiekti aukštą nuotraukų kokybę, būtina investuoti į gerą fototechniką, kuri nemažai kainuoja. Taip pat fotografijos veikla pareikalaus visiško atsidavimo: siekiant puikaus rezultato dažnai tenka dirbti neskaičiuojant nuovargio akimirkų ir darbo valandų.

Eglės Šakalaitės nuotrauka

Fotografė: Eglė Šakalaitė
Kategorija: Fotografija, aktyvus laisvalaikis, gyvenimo būdas.
Paskyros adresas Facebook: EglėS foto
Stebėtojų skaičius: 1700
Kontaktai: „Facebook“ žinutės