Fotografė, modelis, socialinių tinklų kuratorė – Toma Janušaitė

Šio pokalbio su kūrybiškąja Toma itin laukėme. Jau nuo pirmojo sakinio mus sužavėjo jos atkaklumas, meilė darbui, užsispyrimas ir savo tikslo siekimas. Tomai Janušaitei fotografavimas yra kartu darbas ir malonumas. Mergina iš asmeninės fotosesijos stengiasi išgauti kiek tik įmanoma ir įamžinti gražiausias akimirkas. O kur dar kita veikla, kuria Toma užsiima…

Kokie keliai Jus atvedė į fotografiją?

Nusipirkau fotoaparatą ir supratau, kad fotografija – mano kelias. Pradėjau fotografuoti ir pastebėjau, kad turiu savitą požiūrį į viską, kad fotografuojant skleidžiasi mano kūrybiškumas. Supratau, kad labai patinka „Fashion“ industrija. Taip ir „užsikabinau“, po truputį, o dabar visai neblogai sekasi.

fotografe toma janusaite

Ką dažniausiai tenka fotografuoti?

Pradžioje, kol išsigryninau tai, ko noriu, fotografavau viską. Bet dabar labiausiai mane „veža“ asmeninės fotosesijos, kai dirbu su vienu, dviem žmonėmis, modeliais; taip pat nevengiu atviresnių fotosesijų.

Ar turite fotografavimo studiją?

Ne. Turiu pasirinkusi kelias studijas, su kuriomis bendradarbiaujame. Ateityje planuoju įkurti fotografavimo studiją.

Kokiose vietose dažniausiai fotografuojate?

Fotografuoju foto studijose, gamtoje, renkuosi miesto foną. Jeigu klientas pageidauja, galiu fotografuoti jo namuose. Viskas priklauso nuo oro ir kliento pageidavimų.

Su kokiais sunkumais tenka susidurti šiame darbe?

Vienas iš sunkumų – kaip pradėti veiklą, kad pragyvenčiau iš gaunamo atlygio. Visiškai iš fotografijos pragyventi negalėčiau, bet kuo toliau, tuo labiau suprantu, kad noriu savo veiklos. Šiuo metu dar dirbu įmonėje, kurioje kuruoju socialinius tinklus, taip pat vykdau individualią fotografės veiklą.

Šioje srityje konkurencija nemaža, tad labai svarbu susikurti tinkamą vertę, žinoti, ką tu duodi klientui.

Ar įsigyti fotosesiją pas Jus brangu?

Mano kainos nėra itin žemos, bet fotosesijos metu suteikiu klientui labai daug, kadangi stengiuosi sukurti vertę, prisiminimą. Ypač moterims labai svarbu paskatinti tikėjimą savimi. Fotosesijos metu visas dėmesys skiriamas modeliui.

Kaip manote – kokios stipriosios Jūsų savybės?

(Nusijuokė). Šiaip labai mėgstu organizuoti, lengvai bendrauju su žmonėmis, gebu parodyti, ko aš noriu, daug ką darau iš patirties, nes ir pati dar dirbu modeliu.

Kokia pagrindinė Jūsų auditorija – vyrai ar moterys?

Šiuo metu dirbu su moterimis, nes pusės žinau, ką reikia pasakyti moteriai, tad su jomis lengva dirbti. Mano naujas tikslas – pradėti dirbti su vyrais.

Ką turi žinoti žmogus, norintis užsiimti fotografija?

Pirmiausia fotografas turi pasitikėti savimi ir žinoti, kad šiai veiklai reikės labai daug praktikos. Teks išmokti naujų dalykų, reikės pažinti techniką. Ir jeigu nusipirksi gerą techniką, tai dar nereiškia, kad nuotrauka bus gera. Reikia gebėti matyti, tobulinti žvilgsnį, sekti užsienio kolegų pavyzdžiais ir išbandyti viską tol, kol atrasi, kas tau tinka.

Ko palinkėtumėte pati sau tolimesniame fotografijos kelyje?

Visu pirma – netingėti, skirti laiko sau ir šalia turėti tuos žmones, kurie manimi pasitiki, mane palaiko, tada viskas bus puiku.

Fotografės Tomos Instagram puslapis: https://bit.ly/3LJDxDG
Fotografės Tomos asmeninis puslapis: https://bit.ly/3BGDQL7
Fotografės Tomos Facebook puslapis: https://bit.ly/3BNkELT