Fotografė-stilistė Gerda: „Gera fotosesija prasideda nuo stiliaus“

Įgimtą subtilaus stiliaus pojūtį turinti fotografė-stilistė Gerda Semčišina savo kūrybinį potencialą realizuoja net keliose profesinėse sferose. Ji užsiima fotosesijų stilizavimu, asmeninio įvaizdžio kūrimu ir šio kūrybos rezultato įamžinimu nuotraukose rengdama asmenines, šeimos ir komercines fotosesijas. Kūrybiškosios fotografės teikiamų paslaugų spektras unikalus, kadangi siūloma ne pavienė paslauga, o bendras paketas. Sukuriamas stilius, pasirūpinama apranga ir jos atvežimu į fotosesiją, parenkama bendrą projekto stilistiką atitinkanti lokaciją, kurioje viskas ir įamžinama. Kaip didelį privalumą galima įvardyti paslaugos atlikimo greitį, kuris skiriasi nuo įprastų fotografų teikiamų paslaugų terminų – nuotraukos klientą pasiekia  per vieną–tris dienas.

Patenkintų klientų iš lūpų į lūpas perduodamoje informacijoje talentinga moteris minima ne tik kaip gabi fotografė-stilistė, bet ir kaip nuoširdi, itin šilta asmenybė. Gerdos profesionalumas ir asmeninės savybės leidžia fotosesijų dalyviams atsipalaiduoti ir suteikia pasitikėjimo savimi, kuris atsiranda jaučiant nuoširdų fotografės palaikymą. Tad nenuostabu, kad klientų ratas nuolat plečiasi, o žaibišku greičiu garsėjančią fotografę-stilistę pasiekia vis įdomesni bendradarbiavimo pasiūlymai – nuo meninių projektų kūrimo iki drabužių kolekcijų fotografavimo elektroninėms parduotuvėms.

Pokalbis su talentingąja fotografe-stiliste Gerda Semčišina

Kas pirmiau atsirado Jūsų gyvenime – stilius ar fotografija?

Stilius! Viskas prasidėjo gal penktoje klasėje, kai mano jaunoje galvoje nuolat kirbėjo mintys, kaip išsiskirti mokyklos minioje savo išvaizda. Eksperimentavau su savo stiliumi kaip tik įmanoma. Vėliau vis dažniau padėdavau jį susikurti ir mamai, sesei, draugėms. Man stilius yra visiška saviraiškos ir kūrybos forma. Apranga man padeda išlaisvinti susikaupusias kūrybiškas mintis. Ilgus metus eksperimentavusi su savo stiliumi, atsiradus vyrui ir vaikui, „kūrybinius procesus“ nukreipiau į juos. Net dabar rengdama fotosesijas dievinu kurti vaikų stilių!

Tiek savo, tiek savo šeimos aprangos derinius vis įkeldavau į savo „Instagram“ paskyrą, kurioje sulaukdavau klausimų, iš kur – vaiko švarkelis, vyro batai ir pan. Ar tiesiog klausimų: kaip sugalvoju taip gražiai aprengti sūnų ar vyrą?

Kodėl nusprendėte užsiimti šia veikla?

Skambės banaliai, bet ne vienerius metus svarsčiau ir galvojau pradėti kažką naujo, tačiau niekaip neradau idėjos, kuri atskleistų mane. Tačiau suvedusi viską į vieną tašką, pasakyčiau, kad dauguma žmonių nori „instagramiškų“ nuotraukų, tačiau ne visada turi, kas nufotografuos ar juolab nežino kaip apsirengti. Būtent šis poreikis mane atvedė į ten, kur esu dabar – siūlau bendrą paketą: parenku stilių klientui, pasirūpinu apranga, fotosesijos konceptu ir viską įamžinu. Mano fotosesijų konceptas pasižymi natūralumu, fotografuojame mieste, kavinukėse, gatvėje, stengiuosi nesprausti klientų į uždarų foto studijų rėmus. Klientai ne kartą minėjo, kad žavisi patogumu, kad viskas vienose rankose ir nereikia niekuo rūpintis, tik atvykti į fotosesijos lokaciją.

Kas šioje veikloje labiausiai žavi ir suteikia didžiausio pasitenkinimo?

Vienareikšmiškai – aprangos kūrimas. Kaip ir minėjau, man tai suteikia milžinišką saviraiškos pojūtį, tad nekantrauju kurti aprangos koncepciją kiekvienai fotosesijai.

Ar kuriant stilių kitiems vis dar išliko noras puoštis?

Nesu batsiuvys be batų. Asmeninėms šeimos fotosesijoms, pvz., kalėdinėms, visai šeimai kuriu  bendrą įvaizdį, nes aš manau, kad žmonės pirmiausia turi pasitikėti žmogumi, į kurį kreipiasi stilisto-fotografo paslaugos. Mano klientai mėgsta mano asmeninį stilių, todėl dažniausiai, kai paklausiu, kokio stiliaus aprangos norėtų fotosesijai, susilaukiu atsakymo, kad pasitiki manimi ir viską galiu sugalvoti aš.

Kokio formato fotosesijos Jums yra mieliausios?

 Pastebiu, kad labiausiai mėgstu vieno asmens individualias fotosesijas. Labai mėgstu skirti visą dėmesį vienam asmeniui, pajuntu, kaip žmogus pamažu vis labiau atsipalaiduoja ir įsijaučia į kūrybinį procesą.

Su kokiais iššūkiais susiduriate šioje veikloje?

Manau, tikras iššūkis yra fotografuoti mažamečius vaikus. Jie visi nenustygsta vietoje, slepiasi už tėvelių nugarų arba susiraukia, kai paprašai nusišypsoti. Tad tenka persikūnyti į linksmintojos animatorės vaidmenį, kad bent trumpam sukaustytum vaikų dėmesį.

Be ko neįmanoma gera fotosesija?

Aš tvirtai tikiu, kad gera fotosesija neįmanoma be gero, suderinto fotografuojamo asmens stiliaus. Nes ne kartą teko pastebėti, kad tinkamai parinkti drabužiai labai stipriai prisideda prie asmenybės atskleidimo.

Dėkojame už pokalbį!

Norėdami užsakyti asmeninę, šeimos ar komercinę fotosesiją, su fotografe-stiliste Gerda Semčišina susisiekite šiais kontaktais:

E. paštas: gerdasemcisina@gmail.com
IG paskyra: @gerdasemcisina