Joana Kirijenko: fotografavimas – meno ir savotiško grožio išraiška

Joana Kirijenko – paprasta, nuoširdi, ypatingo grožio mergina, gyvenanti ir dirbanti Vilniuje. Pagrindinis Joanos darbas ir mėgstamiausia veikla – fotografavimas. Jauna mergina su nekantrumu laukia kiekvienos dienos ryto, kad galėtų patirti dar vieną nuostabią dieną savo darbe.

Interviu su fotografe Joana Kirijenko

Kokie keliai jūs atvedė į fotografijos pasaulį?

Meno ir savotiško grožio kampo matymą turėjau jau vaikystėje. Paauglystėje fotografuodavau juostiniu fotoaparatu, o 2015 m. nusprendžiau išmokti fotografuoti ir valdyti fotoaparatą profesionaliai. Nemažai išmokus apleidau veiklą dėl kitų veiklų ir tuometinio verslo, tačiau pandemijos dėka pabaigiau studijas. Studijų metu pagilinau žinias ir įgavau fotografės išsilavinimą. Dabar fotografavimas mano pagrindinė veikla – nuolat mokausi bei praktikuoju.

Kokios jūsų mėgstamos fotografijos sritys?

Mėgstu dvi skirtingas fotografijos sritis – švenčių fotografavimas ir portretinės fotosesijos studijoje. Šventėse žmonės atsiskleidžia, tampa linksmi, atsipalaidavę, todėl fotografuoti šventes paprasta. Darant portretines fotosesijas galiu žaisti su šviesomis, šešėliais, taip kurdama gražiausias nuotraukas.

Kas jums labiausiai patinka šioje veikloje?

Fotografijos veikloje patinka bendravimas su klientais, jų šiltų emocijų matymas. Pasitenkinimo jausmas apima, kai klientas po fotosesijos nustemba, kad taip gražiai gali atrodyti pats sau. Tada suprantu, kad fotosesija buvo sėkminga. Fotosesijos metu visada stengiuosi padaryti darbą kiek įmanoma geriau, kad klientas būtų patenkintas rezultatu, o aš būčiau patenkinta savo augimu.

Ar teko susidurti su sunkumais darbe?

Per visą fotografavimo kelią sunkumų neturėjau, tikrai.

Kokias asmenines savybes norėtumėte patobulinti darbe?

Man svarbu nuolatinis augimas, mokymasis, pastabumo ir kruopštumo tobulinimas.

Ar turite papildomų pomėgių be fotografijos?

Patinka atrasti nuošalias bei naujas vietas, ragauti dar neragautus skanėstus. Kol nebuvo Covid-19 labai daug keliavau, aplankiau daug šalių ir pradėjau svarstyti apie savo kelionių turinio kūrimą.

Turiu dar vieną mėgstamą užsiėmimą – šoku bačatą, lankausi jos festivaliuose, socialiniuose vakarėliuose. Bačata – šokis atsiradęs Dominikos Respublikoje. Šokio rūšis Lietuvoje nėra itin populiari, tačiau gerbėjų skaičius pamažu auga.

Ar bet kas gali būti profesionaliu fotografu?

Fotografavimas nėra tik mygtuko spaudinėjimas – čia atsiranda problemos, jų sprendimas, kiti psichologiniai iššūkiai. Darbe reikia išmanyti ir tinkamai įvaldyti techniką skirtingose situacijose. Fotografijos srityje konkurencija yra ypatingai didelė, todėl žmogus nusprendęs imtis šio amato turi suprasti – tai reikalaus ilgo darbo ir atsidavimo.

Ar turite mėgstamą frazę?

Tiek dirbdama šį darbą, tiek gyvenime vartoju frazę “Hakuna matata” . Frazė išvertus iš  Suahilių kalbos reiškia –  nėra rūpesčių, nėra problemų. Visada primenu sau, kad viskas priklauso nuo mūsų požiūrio į dalykus.

FB puslapis: joana.photo.style
Instagram: joana.photo.style 
Svetainė: portraits.lt