Jums rašo Indrė R. Tekstai, kurių reikia sėkmingam verslui, projektui, žmogui

Esu Indrė Radžiukynienė – profesionali žurnalistė ir įvairiausių tekstų rašytoja. Turiu didelę ir vertingą rašymo bei komunikacijos darbų patirtį. Pradėjau nuo darbo spaudoje (dienraštis „Lietuvos rytas“, savaitraštis „Dienovidis“, žurnalas „Šeima“ ir kt.), vėliau daug metų dirbau valstybės įmonės „Generalinė miškų urėdija“, VĮ Valstybinių miškų urėdijos komunikacijos specialiste, Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos (LRT) anonsų redaktore.

Kodėl tekstus Jums galėčiau ir norėčiau rašyti aš?

Per pastaruosius šešerius metus patyriau rimtų išbandymų, kurie manęs nenužudė, bet sustiprino. Ir paskatino sugrįžti prie mylimiausios veiklos – rašymo. Nuo 2020 m. pradėjau dirbti savarankiškai. Rašau išsamius straipsnius socialiniam projektui „Draugystė veža“, skirtam žmonių su negalia ir be jos atskirties mažinimui. Dirbau su UAB „Diglis“ svetainės tekstais, periodiškai tvarkau, taisau, rašau  UAB „Kasko group“ www.kid-man.lt portalo tekstus (apie medicinos prekes, pavyzdys: https://bit.ly/3D3B3uC). Esu kuklus žmogus, girtis nemėgstu, tačiau neslėpsiu, kad labai smagu, jog iki šiol su užsakovais džiaugiamės darbu kartu.

Kviečiu ir jus apsilankyti mano darbo puslapyje www.facebook.com/jumsrasoindrer – ten rasite mano gyvenimo aprašymą, darbų pavyzdžius. Taip pat pasižvalgykite ir asmeniniame puslapyje  www.facebook.com/indre.radziukyniene, kuriame puikiai atsispindi mano trumpų žinučių rašymo stilius. Galbūt pajusite mane ir tapsite naujuoju užsakovu?

Kodėl svarbu teksto rašymą patikėti profesionalui?

Verslininkas, užsiimantis elektronine prekyba, norėdamas pagerinti pardavimų rezultatus dažnai pradeda ieškoti būdų, kaip tą padaryti. Arba surasti atsakymą, kodėl jam nelabai sekasi. Ir nors SEO specialistai „trimituoja“, kad bene svarbiausias dalykas yra silpnas vidinis turinys, t. y. nekokybiški tekstai, prekių aprašymai, pardavėjai vis dar šiai problemai spręsti skiria per mažai dėmesio. Gaila, kad Lietuvoje taip nevertinamas tekstų rašytojo darbas. Dabar madinga manyti, kad rašyti gali visi. Knygas – taip pat. Ir nesvarbu, kad jos neskaitomos dūla knygynų lentynose. Aš esu tvirtai įsitikinusi, kad geram rašymui reikalingas talentas. Mes galime mokėti išsirinkti dailų kirpimą, bet juk patys nesikerpame – einame pas šio amato meistrą. Prisiminkite tai, kai užeis noras rašyti tekstus. Nebent esate iš tikrųjų apdovanotas šiuo gebėjimu. Tokių sąvokų, kaip: „bus gerai ir taip“, „taigi čia savaime suprantama“, „visi taip daro, tai kodėl aš negaliu?“, jūsų mąstyme turėtų nelikti. Tekstas turi būti toks, kokio reikia pagal pobūdį, žanrą, tikslus.

Kodėl tekstas privalo būti kokybiškas?

Aš esu ne tik rašytoja, bet ir vartotoja kaip visi mirtingieji. Labai mėgstu apsipirkinėti elektroninėse parduotuvėse ir dažnai tą darau. Spėkit, į ką atkreipiu dėmesį pirmiausia atsidariusi puslapį? Be abejo, tekstus. Jeigu pamatau prekių aprašymuose klaidas, iš karto iš tokios parduotuvės
„pabėgu“. Galvojau, jog tai mano profesinė liga, bet kai apklausiau savo draugus, pažįstamus, paaiškėjo, kad jie jaučia lygiai tą patį. Jeigu tekstai nekokybiški – parduotuvė ar puslapis nepatikimi. Savo darbe man teko ne kartą įrodinėti savo vadovams, kad rašyti reikia taip ir ne kitaip, nes geras tekstas yra labai galinga jėga. Įtikinti pavyko tik tada, kai į girininkų suvažiavimą susirinko visa aukščiausia šalies valdžia, o Jo Ekscelencija Prezidentas Valdas Adamkus perskaitė mano rašyto kvietimo tekstą ir pasakė: „Prie šių žodžių nėra ko pridėti, jais pasakyta esmė apie kilnią profesiją ir dėl to čia mes susirinkome!“ O patikėkit, kiek man reikėjo kovoti dėl to, kad kvietimo tekstas būtų toks, o ne įprastas, nuvalkiotas šablonas… Taip pat gerai pamenu situaciją dirbant jau LRT, kuomet generalinis direktorius prašė rašyti tekstus taip, kad juos suprastų ir profesorius iš Vilniaus, ir santechnikas iš Ukmergės. Viena redaktorė labai pasipiktino ir pareiškė, kad ji banalių tekstų nerašys. O aš pasakiau taip: „Jei norisi demonstruoti savo gabumus, rašykime po darbo knygas. Anonsus mes turime rašyti pagal jiems, televizijai, žiūrovui tinkamą formulę, o savo nuomonę tiesiog uždarykime į stalčių.“ Jausti, kaip reikia, ir žinoti, kas geriausia, tai du skirtingi dalykai. Geras tekstas atveria ne tik visas duris, bet, svarbiausia, jis atrakina kiekvieno žmogaus širdį. Todėl pasikartosiu dar kartą – neabejokite ir tekstų rašymą patikėkite profesionalams.

Ko reikia, kad aplankytų sėkmė?

Dažnai aš išgirstu klausimus: „ Iš kur tu žinai, kad aš būtent taip norėjau, kad parašytum?“, „Kaip tu taip sugebi?“ Atsakymas paprastas: todėl, kad gerai įsiklausau, ko nori kitas žmogus, ir todėl, kad darau tai, ką sugebu geriausia. Esu labai dėkinga visiems savo gyvenimo mokytojams. Ypač garsioms lietuvių kalbos mokytojoms – Laimai Abraitytei ir Violetai Tapinienei, kurios mane tobulino, bet nekeitė, neperdarinėjo, bet leido likti tokiai, kokia esu. Ir liepė nepamesti reto talento – „piešti“ žodžiu… Tai taip ir stengiuosi „piešti“ jau daugelį metų „paveikslus“, dėl kurių nebūtų gėda ir kurių nesinorėtų išmesti ar užkišti už sofos. Darau tai, nes man patinka ir aš galiu. Galiu „nupiešti“ ir Jums. Gal reikalingas gražus, tvarkingas prekių aprašymas? Išsamus straipsnis? O gal prekiaujate gėlėmis ar dovanomis ir jums trūksta originalių, išskirtinių sveikinimų tekstų? Kreipkitės! Kartu suremkime pečius, apjunkime gebėjimus ir sėkmė būtinai aplankys!

Jums rašo Indrė R.

El. p.: indruler@gmail.com   
www.facebook.com/jumsrasoindrer
www.facebook.com/indre.radziukyniene