Kaip atrasti savo pašaukimą?

Kaip atrasti savo pašaukimą? Dažnai galvojama, kad pašaukimo ieško tik mokyklą bebaigiantys abiturientai. Vis dėlto tai nėra tiesa – apie savo pašaukimą įvairiais gyvenimo tarpsniais susimąstome kone kiekvienas. Klausimai, ką veikti ir ko siekti gyvenime, sugrįžta įvairiose situacijose: kai svarstome, ką studijuoti, kai ieškome darbo, kai norime pakeisti savo gyvenimą.

Aiškiai suvokti save ir atrasti pašaukimą – iš tikrųjų nėra labai lengva, o neteisingas sprendimas verčia švaistyti laiką. Pašaukimo atradimui yra skirta keletas metodikų, tačiau iš tikrųjų tiesiog reikėtų padirbėti su savimi.

Atsakymas slypi mumyse

Mes patys visada žinome savo pašaukimą – kaip pasiekti vidinę harmoniją, kai mintys ir veiksmai dera su vidinėmis vertybėmis. Taigi, viskas paprasta ir tereikia suvokti, kokios yra tos vidinės vertybės bei surasti, kurios veiklos atitinka vidinę vertybių sistemą. Radę ir išbandę šį atitikmenį, suprasite, kad pašaukimo paieškų prasmę – vos išbandę naują veiklą suprasite, kaip gera ja užsiimti ir kad tai yra tinkama būtent jums.

Pamirštas pašaukimas

Dažnai savo pašaukimą pajuntame dar vaikystėje, tačiau augant, greitai keičiantis aplinkybėms pamirštame apie jį. Tačiau visada galima prisiminti! Tereikia susikaupti ir pagalvoti, taip pat prisiminti tikrai padės tėvai. Galbūt mėgote žaisti tam tikrą vaidmenų žaidimą, o galbūt aiškiai kartojote, kuo būsite užaugę. Vaikai viską suvokia daug aiškiau, nes yra nuoširdesni ne tik kitiems, bet ir patys sau. Dėl šios priežasties vaikystės svajonės nėra tušti paistalai – tai tiesiog garsiai išsakytas savęs suvokimas.

Svarbu žinoti, kad nėra klaidingo atsakymo ir ne visi galime gyvenime būti vadovais. Galbūt jūsų pašaukimu yra pagalba kitiems, o tai reiškia, kad profesinėje srityje reikia rinktis specialisto kelią: būti vadybininku, programuotoju, kasininku – visi šie žmonės padeda savo vadovams siekti jų užsibrėžtų tikslų. O galbūt taip nėra ir jūs tiesiog dirbate darbą, per kurį pamiršote savo pašaukimą?

Skirkite laiko grįžimui į vaikystę ir turėtumėte patys suvokti atsakymą. Užduokite sau teisingus klausimus, nes nuo vaikystės, žinoma, pasikeitė ir vertybių sistema, ir žinios apie gyvenimą. Galų gale, pasikeitė ir pats gyvenimas – šiandien turime nepalyginamai daugiau veiklos galimybių pašaukimui įgyvendinti, nors anksčiau apie tai net nesusimąstėme. Būkime sąžiningi sau ir leiskime pajusti, į kurią pusę mus veda vidinis vertybių barometras.

 

Bendraukime Facebook ir Instagram.