“Agnera” – išskirtiniai papuošalai gimę iš meilės Lietuvos gamtai

Originalių rankų darbo papuošalų ir aksesuarų, prisiglaudusių po prekės ženklo “Agnera” pavadinimu, kūrėja Agnė Ramonaitė-Bočkienė stebina savo kūrybiškumu. Ji kuria išskirtinius papuošalus bei kitus gaminius, kuriuose užmigdo Lietuvos pievose augančius augalus bei gėles. Interneto pagalba radusi kelius į originalius rankdarbius dievinančių pirkėjų širdis, kūrėja pasakoja įkvepiančią kūrybos pradžios bei verslo atsiradimo internete istoriją.

“Mano veikla prasidėjo prieš dešimtmetį. Pirmiausia susivėriau auskarus sau, tuomet apdovanojusi drauges, jų mamas, tetas, pamažu išdrįsau kurti nepažįstamiems žmonėms. Užregistravau prekės ženklą, įsigijau “Agnera” domenus ir pradėjau veiklą. Per daug metų išbandžiau gana nemažai papuošalų vėrimo technikų: dirbau su akmenimis, modelinu, ArtClay sidabru, pyniau iš vielos, kol galiausiai atradradau epoksidinę dervą. Mane sužavėjo idėja, kad pati galiu išlieti norimos formos detalę ir ją panaudoti papuošaluose. Taip pat tai, kad dirbant su augalais niekada nebūna dviejų vienodų papuošalų, nes gamtoje nėra identiškų gėlių. 2012 metais surengiau savo dirbinių parodą ir įstojau į Lietuvos tautodailės sąjungą. Norėjosi savo darbus įprasminti, kurti naudojant lietuviškus augalus, domėtis jų simbolika ir pritaikymu konkretiems žmonėms.” 

Gaminių asortimentas plečiasi

“Viskas prasidėjo nuo papuošalų, bet kadangi technologija neriboja – prekių asortimentas plečiasi. Jau turiu gaminių seriją skirtą namų interjerui. Tai kvepalų ir žvakių padėklai, dekoruoti indai, šukos ir puodelių padėkliukai. Dabar pradėjau daug eksperimentuoti su spalvų pigmentais, tad kūriniai ryškūs ir unikalūs. Dažai maišomi rankomis, liejama skirtingomis technologijomis, tad rezultatai tikrai stebinantys ir žavingi, bei kaskart kitokie. Spalvinė gama išlieka tokia pati, tačiau raštai ir tekstūros skiriasi. Taip darbai tampa vienetiniais, sukuriama vertė ieškantiems išskirtinumo. Ateityje turiu minčių plėsti interjero asortimentą, prekiauti baldais, laikrodžiais ir paveikslais”, – plėtros planais dalijasi Agnė Ramonaitė-Bočkienė.

Verslo iššūkius padeda įveikti šeima

“Internetas su savo paieškos algoritmais, taisyklėmis ir naujovėmis nuolat keičiasi. Sunku  sekti ir spėti veikti pagal naujausias tendencijas. Daug iššūkių tenka įveikti klientų aptarnavimo sferoje šventiniu laikotarpiu, kuomet siuntos vėluoja dėl kurjerių klaidų. Taip pat reikia nepamiršti kiek daug nematomo darbo turime padaryti prekiaudami internetu: tinkamai ir kokybiškai nufotografuoti darbus, apgalvoti patrauklų ir saugų pakuotės dizainą, aiškiai aprašyti gaminių priežiūros instrukcijas ir t.t. Vystant smulkųjį verslą man daug padeda mano šeimos nariai. Jų pagalba labai praverčia, nes visus darbus nuo A iki Z tenka atlikti pačiai: nuo augalų rinkimo ir džiovinimo, gaminių liejimo, šlifavimo ir poliravimo, iki gaminių fotosesijos, pakuotės dizaino derinimo, bendravimo su klientais ir socialinių tinklų kuravimo. Visas kūrybos ir gamybos procesas labai įdomus, man patinka visi jo etapai. Tik paskutiniu metu labai trūksta laiko viską suspėti”.

Įkvepia Lietuvos pievos ir išradingi klientai

“Mane labiausiai žavi mano išradingi klientai, kurie nori auskaruose išsaugoti savo vestuvinės puokštės gėles. Arba tie, kurie keliaudami po pasaulį siunčia mano papuošalų nuotraukas su Niujorko vaizdais ar Romos peizažu. Mane įkvepia žmonės, kurie myli mano darbus, seka naujienas ir nori paremti Lietuvos menininkus. O kūrybiniame “Agnera” gaminių procese labiausiai žavi idėja įšaldyti papuošaluose vasarą, kvepiančius Lietuvos pievų vaizdus, prisirpusias žemuoges ir norus pildančius pienės pūkelius”, – įkvėpimo šaltinį atskleidžia originalioji kūrėja.

Išskirtinius “Agnera” papuošalus ir kitus gaminius galite įsigyti elektroninėje parduotuvėje www.agnera.lt arba “Agnera” Facebook paskyroje  bei Instagram.