Syvas.lt – elektroninė rankdarbių parduotuvė

Kūrybingų ir nagingų Skuodo rajono kūrėjų gaminami išskirtiniai rankdarbiai 2021-ųjų metų pavasarį sugulė į virtualias el.parduotuvės Syvas.lt lentynas. Po vienu stogu juos subūrė skuodiškė verslininkė Rasa Valinskienė, ilgus metus jautusi neblėstančią aistrą originaliems, rankų darbo gaminiams. Kurdama išskirtinių rankdarbių ir dovanų elektroninę parduotuvę, ji siekė kuo daugiau žmonių paraginti puošti savo namus bei dovanoti vieni kitiems vertingas, rankomis kuriamas dovanas. Tuo pačiu palaikyti talentingus smulkiuosius Lietuvos kūrėjus.

Skuodo rajono kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Bartuva”
(Vadovas V. Valinskis)
Fotografavo Dalia Ragauskaitė

 

Diena, pakeitusi gyvenimą

Kad jos simpatija rankdarbiams kada nors galėtų peraugti į verslą, ponia Rasa nesitikėjo. Tačiau likimas lėmė, kad vieną dieną el.paštu gautas pasiūlymas sudalyvauti Skuodo rajono savivaldybės administracijos organizuojamuose el.prekybos mokymuose, pakeitė Syvas.lt įkūrėjos gyvenimą. Pandemija, karantinas, pasiūlyta galimybė ir žmogiškas smalsumas buvo tos dedamosios dalys, tądien atvedusios prie kompiuterio ir paskatinusios paspausti Zoom nuorodą. Iki tol nei su el.prekyba, nei su el.parduotuvių kūrimu neturėjusiai nieko bendra, skuodiškei mokymų platformos „Pradinis impulsas“ organizuojami mokymai ir tapo pradiniu impulsu įkurti naują verslą. Su mokymus vedusios, ilgametę el.prekybos patirtį turinčios lektorės Almos Užusienės pagalba, el.parduotuvė Syvas.lt gimė greičiau, nei per du mėnesius.

 

Verslo pradžios iššūkiai

Elektroninės prekybos verslo pradžios iššūkiai prasidėjo netrukus po mokymų ir pirmos individualios konsultacijos su jau minėta el.prekybos konsultante ir lektore. Nuo tos dienos, Rasa Valinskienė kasdien mokosi daugybės naujų dalykų. Prie jau turėtų keleto skirtingų veiklų prisidėjus dar ir el.prekybos verslui, skuodiškei tenka viską daryti greičiau, mažiau miegoti, būti labiau organizuotai ir disciplinuotai. Peržiūrėti ne tik darbo dienų, bet ir savaitgalių dienotvarkę teko ne tik pačiai verslininkei, bet ir jos sutuoktiniui, kuriam vis dažniau tenka pasirūpinti buitimi, namais bei šešerių metų poros sūnumi. Įveikti naujai atsiradusius padidėjusio užimtumo iššūkius, padeda žinojimas, kad toks darbo krūvis verslo kūrimo pradžioje yra normalu. Vėliau viskas vyks paprasčiau, inertiškiau, nes verslo procesai automatizuosis.

Ponia Rasa prisipažįsta, kad šiame verslo gyvavimo etape judėti į priekį skatina smalsumas naujai atrastoms žinioms bei galimybėms. Kartu gimsta dėkingumas gyvenimui už naujas patirtis, sutiktus įdomius žmones, kūrėjus, kurie dosniai dalinasi tuo, ką turi geriausio.

 

Neblėstanti meilė rankų darbo gaminiams

Paklausta, kodėl sumanė kurti būtent tokios tematikos elektroninę parduotuvę, Syvas.lt įkūrėja sako, kad tai nebuvo spontaniškai kilusi nauja idėja.

“Mintis, kad kas nors galėtų padėti smulkiesiems Skuodo rajono kūrėjams realizuoti jų gaminamus rankdarbius, man buvo kilusi maždaug prieš 8 metus. Apie tai, kad tas „kas nors“ kažkada būsiu aš pati, nebuvau pagalvojusi. Rankų darbo gaminiai – ypatingi. Gimę iš didžiulio noro kurti, išmyluoti, nuglostyti, valandų valandas laikyti rankose, glausti prie širdies”.

Fotografavo Julita Šiemaitė, Griebk akimirką

Namuose kuriančių žmonių yra gyva galybė. Vien Skuodo rajone jų daugybė, ką jau kalbėti apie visą Lietuvą. Mūsų rankdarbininkų kūrybiškumo potencialas yra beribis, iš jo gimsta daug unikalių grožybių. Kartais atrodo, kad Lietuva yra talentingiausių žmonių šalis.

Dabartiniu pandemijos laikmečiu, žmonės, kuriantys namuose, neteko pagrindinių savo gaminių pardavimo kanalų – mugių, švenčių ir kt. Džiaugiuosi, kad įkūrusi el.prekybos verslą, darydama tai, kas man įdomu, galiu padėti ir kitiems.

Mane labai įkvepia mintis, kiek daug kartu galime padaryti. Mes visi sujungti nematomais bendrystės saitais. Apsupdami save išskirtiniais rankų darbo gaminiais, galime padėti sau ir talentingiems bei nagingiems Lietuvos gamintojams. Pirkdami iš savų, padedame savo šalies ūkiui augti ir klestėti. Jeigu drugelio sparnai gali sukurti nedidelius pokyčius atmosferoje, kurie gali pakeisti tornado kelią, užlaikyti, pagreitinti ar net sutrukdyti jo atsiradimą tam tikroje vietovėje, kas žino, ką galime mes?

Fotografavo Julita Šiemaitė, Griebk akimirką