Knitishop.lt – meilės rankų darbui rezultatas

2020-ųjų metų lapkričio mėnesį įkurta internetinė parduotuvė Knitishop.lt, kurioje galima rasti aukštos kokybės, Lietuvoje puikiai žinomus Drops prekės ženklo siūlus mezgimui ir rankų darbo mezginius patiems mažiausiems.

El.parduotuvės įkūrėja Snieguolė sako, kad “Knitishop” atsirado iš meilės rankų darbui ir vaikams. Jos verslo gimimo internete istorija panaši į kitas, vaikus auginančių mamų verslumo istorijas, tačiau tuo pačiu savita, atskleidžianti kūrėjos aistrą rankdarbiams.

El.parduotuvės idėja brendo metus

„Rankų darbo mezginius kūdikiams ir vaikams pirmą kartą pagal užsakymus pradėjau megzti 2018 metais. Tai buvo šios veiklos pradžia. Mintys apie elektroninę parduotuvę galvoje sukosi daugiau nei metus laiko. Idėją pavyko realizuoti tik šių metų lapkričio mėnesį. Su el.parduotuvės atidarymu minimaliai pasikeitė ir pavadinimas, anksčiau socialiniuose tinkluose prekes pristačiau „Knitinuko“ vardu. Siūlomame prekių asortimente atsiradus mezgimo siūlams, mezgimo veikla virto į bendrą mezgimo siūlų ir rankdarbių parduotuvę, o ankstesnis pavadinimas keitėsi į „Knitishop“.

Mezgimas man niekada nebuvo svetimas, juo užsiėmė mano mama, aš taip pat mėgdavau kartais sukurti kokį nors rankdarbį. Vistik, į verslą virtusios veiklos pradžia turbūt tokia pati kaip ir daugelio verslių mamų – megzti pradėjau kai laukiausi pirmagimio. Pirmieji gaminiai buvo skirti kūdikiui, kartais kažką numegzdavau ir artimiesiems. Prabėgus daugiau nei porai metų nuo pirmų mezginių, nusprendžiau pabandyti savo gaminius pasiūlyti platesnei auditorijai. Natūraliai pasirinkau kūdikių ir vaikų sritį.

Atsirado užsakymų, tad mažais žingsneliais mezgimo veiklą plėtojau. Reikiamas medžiagas ir siūlus savo mezginiams pirkau iš kitų el. parduotuvių, tačiau nuolat susidurdavau su problema: negalėdavau rasti reikiamos spalvos ar kiekio siūlų vienoje parduotuvėje, tad tekdavo pirkti keliose skirtingose vietose. Vieną dieną kilo idėja pačiai prekiauti mezgimo siūlais, tuo pačiu turėti reikiamų medžiagų vietoje savo rankdarbiams.

Visiems mezginiams naudojau Drops gamintojo siūlus, tad per kelis metus sukaupiau nemažai žinių apie jų savybes ir kokybę. Sulaukdavau patarimų ir iš aplinkinių mezgančių žmonių, kokius siūlus pasirinkti, kaip juos prižiūrėti ir pan. Tad jaučiausi užtikrinta žinodama, kad pradėjusi siūlų prekybos verslą, galėsiu ne tik pasiūlyti prekę, bet ir tinkamai pakonsultuoti pirkėjus, patarti.”

http://pradinisimpulsas.lt/wp-content/uploads/2020/12/knitishop1-2.jpg

Konkurencija neišgąsdino

“Negaliu išskirti vieno konkretaus dalyko, kuris buvo sunkiausias pradedant verslą virtualioje erdvėje. Galbūt daugiau buvo baimės, kad ką nors padarysiu ne taip, kas nors nepasiseks ar nebus klientų. Šiuo metu, kai daug verslų keliasi į internetinę erdvę, mačiau ne vieną naują elektroninę siūlų parduotuvę, tad baiminausi, kad dėl didelės analogiškų prekių pasiūlos man nepasiseks. Tačiau dabar konkurencijos neįžvelgiu, kaip tik džiaugiuosi, kad yra tiek daug bendraminčių.

Pasiruošimas el.parduotuvės atidarymui buvo ne tiek sunki, kiek nauja patirtis, pareikalavusi  nemigos naktų, nes viską dariau pati. Kontaktavau su tiekėju, tvarkiau buhalteriją, atlikau el.parduotuvės paruošimo darbus, kūriau turinį, o tuo metu namuose aplink mane lakstė trys maži pametinukai. Atidarant elektroninę parduotuvę žinojau, kad svarbiausias momentas bus nepasiduoti ir nepalūžti, jei pirmą mėnesį niekas neįsigys prekių.

Verslui internete įsibėgėjus, tapo sunku laviruoti tarp užsakymų ir naujų idėjų, kurias noriu įgyvendinti ir pateikti el.parduotuvės pirkėjams. Pastovūs klientai žino, kad vietoje prekių beveik niekada neturiu, veikla vykdoma pagal išankstinius užsakymus. Ateityje tikiuosi, pasiūlyti daugiau mezginių, kuriuos bus galima įsigyti iš karto, nelaukiant kol jie bus pagaminti.

Labai smagu sulaukti teigiamų klientų atsiliepimų, tai yra didžiausias paskatinimas veikti toliau. Taip pat man labai patinka pačiai kurti naujus mezginių modelius, bandyti juos įgyvendinti. Labiausiai žavi, kad ši veikla leidžia išlaisvinti fantaziją, nes numegzti galima turbūt bet ką. Eksperimentuoju su naujomis spalvomis, jų deriniais, vaikams tenka modeliukų vaidmuo – dirbame visi kartu. Baigusi darbus, mėgstu pasidairyti internete į kitų auksarankių kūrybą, taip kartais pasisemiu idėjų ir kartu “pasikraunu” kitos dienos darbams.

Pradėjus prekiauti mezgimo siūlais, džiaugiuosi kiekvienu nauju užsakymu, kiekvienu susidomėjimu ir klientų klausimais – man malonu, kad mano veikla ir patarimai yra kažkam naudingi.”

http://pradinisimpulsas.lt/wp-content/uploads/2020/12/knitishop2-2.jpg

Apsilankykite elektroninėje parduotuvėje www.knitishop.lt