Šilutiškės sėkmės istorija: vos per mėnesį sukurta “Queenstouch” tapo keliu į užsienio rinkas

Pasaulį sukrėtusi pandemija neabejotinai tapo persiorientavimo ir plėtros į elektroninę erdvę etapu daugeliui smulkių bei vidutinių verslininkų, kurie iki šalyje paskelbto pirmojo karantino ilgai delsė arba nė nesvarstė būtinybės pradėti prekybą internetu. Ne išimtis ir šilutiškė Eurelija Ptašinskienė, prieš trejus metus mažame miestelyje įkūrusi profesionalių nagų priemonių parduotuvę. Kaip pati tikina – iš pradžių persikėlimas atrodė sudėtingas ir netgi nelabai reikalingas.

Imtis verslo privertė pašlijusi sveikata

Šilutėje profesionalių nagų priemonių parduotuvę prieš trejus metus įkūrusi E. Ptašinskienė pasakoja, jog prieš trejus metus buvo priversta baigti ilgametę karjerą po to, kai ilgainiui susidėvėjo abiejų moters nykščių sąnariai.

„Kai pradėjau dirbti, neturėjome tokių priemonių, kokios yra dabar. Viską darydavome rankomis. Kad preciziškai atlikčiau darbą, tekdavo ilgai darbuotis su dilde. Metams bėgant tai darėsi vis sudėtingiau – galėdavau priimti vis mažiau klienčių, o ir darbo kokybė suprastėjo. Ėmiau ieškoti gydymo, tačiau iš daktarų išgirdau viena – nepadės nei operacija, nei vaistai. Atitolti nuo mėgstamo darbo buvo skaudu, todėl pradėjau mąstyti, kur galėčiau išnaudoti turimą patirtį. Taip gimė idėja įkurti savo verslą“, – pasakoja profesionalių nagų priemonių parduotuvės įkūrėja E. Ptašinskienė.

Jos teigimu, dar prieš trejus metus visos Šilutėje ir jos apylinkėse dirbančios manikiūro meistrės, norėdamos įsigyti darbui reikalingų priemonių prekių, turėjo du pasirinkimus – vykti į Klaipėdą arba laukti, kol kas mėnesį į miestelį atvyks pardavimų vadybininkas. Be to, norint nusipirkti visų reikiamų prekių paprastai tekdavo aplankyti kelias skirtingose didmiesčio vietose esančias parduotuves. Todėl 2017 m. gruodžio 1 d. Šilutėje duris atvėrė „EPSTUDIJA“, šiuo metu prekiaujanti daugiau nei 10 skirtingų gamintojų aukščiausius kokybės standartus atitinkančias priemonėmis.

Plėstis pastūmėjo sūnus

Eurelija pripažįsta, kad iki šalyje šių metų pradžioje paskelbto karantino persikelti į elektroninę erdvę neskubėjo, nors tai padaryti jau kurį laiką ragino sūnus.

„Sūnus vis sakydavo, kad metas plėstis, tačiau man tai atrodė sudėtinga ir, tiesą pasakius, ne visai reikalinga. Tačiau tikriausiai kaip ir daugeliui – šią pamoką teko išmokti skaudžiuoju būdu. Pavasarį užsidarius fizinei parduotuvei nusileidau ir paprašiau sūnaus pagalbos. Taip vos per mėnesį mums pavyko sukurti elektroninę parduotuvę. Tiesa, tenka pripažinti, jog iš pradžių maniau, kad tai kur kas lengviau“, – prisimena E. Ptašinskienė.

Pašnekovės teigimu, sunkiausia buvo surinkti visą reikiamą informaciją apie prekes. Kadangi kartais nė patys gamintojai neturėdavo tinkamo dydžio paveikslėlių ar išsamaus prekės aprašo. Taip pat laiko pareikalavo ir tinkamos platformos bei visų pardavimo internetu subtilybių – nuo reklamos internete iki duomenų supratimo ir išnaudojimo – pažinimas.

Pirmieji rezultatai džiugina

Elektroninė profesionalių priemonių nagams parduotuvė Queenstouch.lt šiuo metu veikia 3 mėnesius. Jos įkūrėja sako, kad jau dabar joje apsilankančių unikalių lankytojų skaičius auga, o kartu daugėja ir pardavimų ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje.

„Dabar elektroninėje parduotuvėje per mėnesį sulaukiame apie 2000 unikalių apsilankymų. Tačiau šis skaičius kas mėnesį nuosekliai auga. Kartu džiugina ir tai, jog sulaukiame vis daugiau klientų iš užsienio. Prekes klientėms į, pavyzdžiui, Švediją, Norvegiją, Airiją siųsdavau ir tada, kai prekiavome tik fizinėje parduotuvėje. Tačiau elektroninės parduotuvės įkūrimas neabejotinai tapo kur kas lengvesniu keliu į užsienio rinkas“, – sako elektroninės parduotuvės Queenstouch.lt įkūrėja E. Ptašinskienė.

Ji taip pat priduria, kad praktiškai visi lankytojai, apsiperkantys elektroninėje parduotuvėje, naudojasi mobiliaisiais telefonais, todėl šiuo metu siekiama užtikrinti, kad priemonių įsigijimas telefonu būtų kuo patogesnis ir greitesnis.

Elektroninėje parduotuvėje Queenstouch.lt bei Šilutėje įsikūrusioje fizinėje parduotuvėje „EPSTUDIJA“ klientams siūlomas itin platus profesionalių priemonių nagams asortimentas: priauginimo sistemos, geliniai lakai, nagų dailės bei darbo įrankiai, įvairiūs priedai. Taip pat – čia galima įsigyti kūno prausimo, šveitimo, maitinimo priemones; plaukų, antakių, blakstienų priežiūros bei namų kvapų produkcijos. O siekiančius tobulėti Eurelija kviečia į pačios organizuojamus organizuojami manikiūro, pedikiūro, nagų dailės mokymus, kuriuos veda sertifikuoti srities profesionalai.