Makeapresent.lt – praktiškos dovanos internetu visomis progomis

Neseniai internete duris atvėrusios specializuotos elektroninės dovanų parduotuvės makeapresent.lt įkūrėja Sigita Putrienė sako, kad gera dovana turi būti praktiška ir naudinga. Formuodama e. parduotuvės prekių asortimentą ir konsultuodama pirkėjus dovanų pasirinkimo klausimais, ji sutelkia dėmesį į praktinę dovanos naudą gavėjui. Užmarštin nutolo tie laikai, kai buvo madinga laikyti indaujose gautus dovanų krištolo ar porceliano servizus ir metų metus jų nenaudoti. Šiais laikais tokios dovanos, renkančios lentynose dulkes, tampa vis mažiau populiarios. Verslininkės Sigitos Putrienės nuomone, dovanoti reikia tai, ką galima panaudoti: valgyti, tepti ant odos, dėvėti ir kurti jaukią aplinką. E. parduotuvės makeapresent.lt prekių pasiūla formuojama galvojant būtent apie dovanų praktiškumą. Čia pirkėjai gali rasti dovanų įvairioms progoms – nuo jaukių pižamų ir chalatų iki aromatingų žvakių ar namų kvapų, kūnui prižiūrėti ir lepinti skirtos kosmetikos bei kitų praktiškų dovanų.

Makeapresent.lt prekė

Apie tai, kaip kilo mintis įkurti specializuotą elektroninę dovanų parduotuvę ir šio verslo plėtotės subtilybes, kalbamės su jos įkūrėja ponia Sigita Putriene.

Kaip nusprendėte užsiimti šia veikla?

„Pirmiausia manęs netenkino tuo metu susidariusi situacija. Darbas, kurį dirbau, neteikė džiaugsmo, norėjosi viską pakeisti. Turėjau svajonę pati susikurti darbo vietą ir dirbti sau. Internete pamačiau kursų reklamą „Elektroninės prekybos pradžia“ – pagalvojau, įdomu, ir užsiregistravau. Kursuose gavau labai daug informacijos apie tai, nuo ko pradėti savo elektroninės prekybos verslą, kaip susirasti tiekėjų, kokių klaidų nedaryti ir daug kitos naudingos informacijos. Po kursų priėmiau sprendimą pati kurti savo internetinę parduotuvę. Reikėjo sugalvoti, kuo norėčiau prekiauti, ar pati galiu kažką kurti, ko nėra daug Lietuvos rinkoje ir kas būtų įdomu ir reikalinga žmonėms.

Taip laikui bėgant kilo mintis pasiūlyti žmonėms dovanų idėjas nuo iki. Pačiai labai patinka kitiems dovanoti dovanas, atrasti tai, kas, žinau, patiks mano brangiam žmogui. Galėčiau valandų valandas stovėti prie atvirukų lentynos ir ieškoti būtent to, kuris tinka tik tam žmogui. O dar sveikinimo teksto rašymas – visada skiriu tik tuos žodžius, kurie tiktų konkrečiam žmogui ir suvirpintų jo širdį. Jaučiu malonumą, kai žmogus, gavęs suasmenintą dovaną ir dėmesį, lieka laimingas, pamalonintas.

Taip pat žinau, kad ne visiems patinka taip skrupulingai rinkti dovanas. Yra žmonių, kuriems galvoti, rinkti, ieškoti dovanų yra sunkus darbas. Jie stresuoja, neturi laiko, nežino ką padovanoti, bijo, kad neįtiks jų dovana. Todėl dažnai renkasi vokelį ir pinigus. Taip ir kilo idėja pasiūlyti dovanų komplektus, dovanų idėjas ir visą paslaugą nuo iki. Nuo dovanos parinkimo, įpakavimo, sveikinimo teksto užrašymo iki dovanos išsiuntimo. Mūsų parduotuvės pirkėjams nereikia jausti streso, nebūtina lakstyti po parduotuves, tereikia džiaugtis „sutaupytu“ laiku ir priimti padėką“, – verslo gimimo idėją ir pasirinktos krypties koncepciją nusakė ponia Sigita.

Kaip formuojate prekių asortimentą?

„Prekių asortimentas formuojamas pagal parduotuvės specifiką – tai, kas tinka dovanoms, ką galime dovanoti kitiems. Ir tai tik pradžia, menka dalis tos pasiūlos, kurią parduotuvės pirkėjams ketiname pasiūlyti ateityje. Turime minčių pasiūlyti naujų, originalių, kokybiškų prekių, taip pat asmeniškai mano kurtų prekių, tinkančių dovanoti.“

Makeapresent.lt prekė

Kokius didžiausius sunkumus teko įveikti pradedant prekiauti internetu?

„Didžiausių sunkumų kyla susidūrus su tuo, ko neišmanai ir kas tau nauja. Kaip ir kur atrasti tinkamus savo srities specialistus, kurie gali pasiūlyti savo kokybiškas paslaugas už patrauklias kainas. Tos pačios srities specialisto kainos, pvz., programuotojo, kuris tau padės tinkamai paruošti parduotuvę elektroninei prekybai, skiriasi dešimtis kartų. Ir nebūtinai tie, kurių kaina aukšta, padarys viską geriausiai. Man didžiausias iššūkis buvo pasirinkti tinkamus žmones, kurie galėtų atlikti reikiamus darbus. Visa kita pavykta savaime – kai darai ir ieškai, visada randi ir atrandi tai, ko tau reikia“, – įveiktus verslo kūrimo iššūkius prisimena Sigita Putrienė.

Kas jūsų versle jus labiausiai žavi ir suteikia didžiausio pasitenkinimo?

„Mane žavi pats procesas. Pirmą kartą gyvenime per visą savo darbo patirtį, kurios turiu nemažai, mėgaujuosi kūrybos procesu. Patinka viskas – nuo parduotuvės dizaino parinkimo, tiekėjų paieškų, prekių atrinkimo, bendravimo su skirtingų sričių specialistais, dovanų įpakavimo parinkimo. Labai tikiuosi, kad ir toliau galėsiu mėgautis tuo, ką darau. Pasitenkinimas užplūsta suteikus žmonėms paslaugas, kurios vieniems palengvina dovanų rinkimo, pakavimo procesą, o kitiems suteikia džiaugsmo gavus tą dovaną.“

Dėkojame už pokalbį.

Makeapresent.lt prekė